Statystyki

1361232
Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Ubiegły tydzień
Bieżący miesiąc
Ubiegły miesiąc
Ogółem
473
2344
2817
655385
27748
57312
1361232

IP: 3.91.79.74
2019-03-25 12:59

Klub e-Senior

Klub e-Senior działa od 2011r. Celem głównym klubu jest e-aktywizacja i zwiększenie powszechności korzystania z komputera, Internetu i nowoczesnych technologii w codziennym życiu. Dzięki prowadzonym szkoleniom komputerowym seniorzy czują się pewniej w otaczającej ich rzeczywistości, potrafią korzystać z nowinek technicznych i przełamują barierę lęku i obaw w świecie wirtualnym.

Poza tym spotkania w Klubie e –Senior pozwalają klubowiczom lepiej się poznać,  nawiązać nowe znajomości i zaprzyjaźnić z biblioteką.
Seniorzy z Klubu e – Senior chętnie i aktywnie uczestniczą w organizowanych spotkaniach i imprezach. Bibliotekę traktują jako miejsce bardzo im przyjazne, gdzie mogą rozwijać swoje zainteresowania. Często podkreślają, że uczestnicząc aktywnie w życiu biblioteki mają możliwość spędzać miłe chwile z ciekawymi ludźmi oraz zmotywować się do podjęcia nowych wyzwań i pasji. Aby móc poszerzać ofertę kulturalną i edukacyjną dla seniorów, biblioteka co roku nawiązuje współpracę z różnymi instytucjami. Informacje i zdjęcia z przygotowanych imprez umieszczane są na bieżąco na stronie internetowej biblioteki, Urzędu Miejskiego, na facebooku oraz w prasie lokalnej. Nowe oferty skierowane do ludzi starszych i ich atrakcyjność sprawiają, że coraz więcej chętnych seniorów zgłasza się do biblioteki. Wpływa to też wymiernie na wzrost korzystania z prasy i książek przez tę grupę czytelników.

Zapraszamy wszystkich chętnych seniorów do uczestnictwa w Klubie e – Senior .

min dsc 0267W dniu 12.03.2019 r. odbyło się dla seniorów z Klubu e-Senior spotkanie z cyklu „Z literaturą na wesoło”.
Joanna Wronisz prowadząca spotkanie przygotowała różne zadania, wymagające kreatywnego myślenia, wyobraźni i pomysłowości. Jednym z ćwiczeń była zabawa w opisywanie siebie samych, swoich zalet i wad oraz tworzenie wizerunku innych uczestników. Klubowicze chętnie brali udział w zajęciach, wykazali się dużą inwencją, zapałem i poczuciem humoru.
Nie zabrakło też akcentu związanego z minionym niedawno 8 marca. Seniorzy rozwiązywali krzyżówkę literacką z okazji Dnia Kobiet. Wysłuchali, czytanych przez prowadzącą spotkanie, sentencji i aforyzmów o kobietach autorstwa znanych pisarzy i artystów.
Wesołym przerywnikiem intelektualnych zmagań była zabawa ruchowa, która wymagała koncentracji i współgrania w grupie.
Seniorzy dzięki takim spotkaniom nabierają umiejętności dzielenia się swoimi przeżyciami i poglądami. Przełamują barierę lęku i niepewności oraz nabierają zdrowego dystansu do siebie i innych. Poprzez zabawę poznają się bardziej i integrują w grupie.

min dsc 0248min dsc 0249min dsc 0247min dsc 0264min dsc 0265min dsc 0256min dsc 0258min dsc 0260min dsc 0262min dsc 0270min dsc 0271min dsc 0272

 

min dsc 0199

W dniu 04.02.2019 r. w Bibliotece Głównej odbyło się kolejne spotkanie dla seniorów z Klubu e – Senior. Na spotkanie zaproszona została młodzież z koła recytatorsko-teatralnego „Mimo wszystko” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej. Uczniowie przygotowali pod kierunkiem Małgorzaty Zielińskiej ciekawy, pełen śmiechu i humoru program kabaretowy. Jako pierwszy wystąpił Marcel Ulewicz w monodramie autorstwa Anny Lechickiej p.t. „Kobieta pryncypialna”. Następnie seniorzy obejrzeli scenkę kabaretową p.t. „Remont łazienki” w wykonaniu Joanny Gil, Edyty Księżopolskiej i Norberta Olejnika. Później w skeczu p.t. „Egzamin” zaprezentowali się Natalia Doszko, Marcel Ulewicz i Adam Pochodyła.
Spotkaniu towarzyszyły piosenki: „To tylko taniec” zaśpiewała Weronika Leniak, a utwór „Murzyn” do słów Jana Brzechwy Marcel Ulewicz. Zaproszeni goście mieli też okazje wysłuchać gry na akordeonie w wykonaniu Norberta Olejnika.

W podziękowaniu za występ młodzież otrzymała upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Łęcznej.
Następnie prowadząca spotkanie Joanna Wronisz zaprosiła seniorów i młodzież do wspólnej rozmowy. Seniorzy byli ciekawi jak młodzież przygotowuje się do występów, kiedy rozpoczęła się ich przygoda ze sceną, jak długo muszą uczyć się tekstów. Seniorzy opowiadali o tym jak organizują sobie czas wolny oraz jak wygląda ich życie na emeryturze.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że spotkanie było udane, pełne śmiechu i życzliwości.

min dsc 0125min dsc 0131min dsc 0140min dsc 0143min dsc 0145min dsc 0151min dsc 0154min dsc 0162min dsc 0171min dsc 0175min dsc 0180min dsc 0192

 

min dsc 0048W dniu 15. 01.2019 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie dla seniorów z cyklu „Z książką na każdy temat”. Tematem spotkania były książki dotyczące zdrowej żywności, przepisów kulinarnych, diet, które korzystnie wpływają na nasze organizmy. W dyskusji wykorzystano m.in. publikacje: H. Masternak „Żywność lekarstwem”, K. Bockenhein „Przy polskim stole”, „Szybkie potrawy dla całej rodziny”. Seniorki wymieniały się informacjami na temat tego, co jedzą aby utrzymać organizm w zdrowiu. Ciekawym akcentem spotkania była pogadanka Elżbiety Rogali – Lidera Firmy „Kropla aloesu”, która w przystępny sposób opowiedziała paniom o równowadze kwasowej w organizmie, o minerałach, które korzystnie wpływają na organizm, o tym jak dochodzi do zakwaszenia organizmu i jakie są jego objawy.
W trakcie spotkania można było przeprowadzić pomiar analizy składu ciała i dowiedzieć się czy mamy prawidłową wagę, odpowiednia tkankę tłuszczową i zbadać wiek metaboliczny.

min dsc 0067min dsc 0069min dsc 0071min dsc 0072min dsc 0055min dsc 0056