Edukacja to największa inwestycja w człowieka, w Małego Człowieka, wypożyczającego małe książeczki, by z biegiem lat stał się Wielkim. Doskonale zdają sobie z tego sprawę rodzice, a także Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola Prywatnego Mali Odkrywcy mającego swoją siedzibę przy ul. Staszica 15 oraz Filia nr 1 Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej mieszcząca się w budynku Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Górniczej 12. Aby ta edukacja przyniosła w przyszłości oczekiwany efekt, trzeba ją zapoczątkować już w wieku przedszkolnym. W ramach współpracy, która trwa od początku istnienia tegoż przedszkola z osiedlową filią biblioteczną (roku przerwy spowodowanej pandemią) wznowione zostały grupowe zorganizowane wizyty w bibliotece, które odbywają się raz w tygodniu w celu wypożyczenia książeczek dla dzieci. Z oferty takiej korzystają wszystkie grupy przedszkolaków, a więc 3-latki, 4-latki , 5-latki oraz grupa kl. „0”, która również funkcjonuje w tymże przedszkolu.

Tak się złożyło, że dzisiejsze wypożyczanie zbiegło się z obchodzonym wczoraj Dniem Edukacji Narodowej. Bardzo miłym akcentem zakończyły się więc dzisiejsze wizyty przedszkolaków w bibliotece, gdyż otrzymałyśmy na koniec wspaniałe życzenia od naszych najmłodszych czytelników wraz ze słodkim upominkiem. Serdecznie dziękujemy. My również życzymy Dyrekcji i całemu Gronu Pedagogicznemu Przedszkola Prywatnego Mali Odkrywcy samych sukcesów wychowawczych.

 W fazie organizacji jesteśmy również z grupą” Bławatki” z Przedszkola Publicznego nr 2 sąsiadującego z naszą biblioteką, a więc do zobaczenia wkrótce.