Aktualności

W dniu 28 lutego bibliotekarka z Oddziału dla Dzieci - Biblioteki przy ul. Bożnicznej 21- odwiedziła przedszkolaków z grupy „Kotki” i "Misie" w Przedszkole nr 4 w Łęcznej
W trakcie spotkania dzieci wysłuchały bajeczek teatrzyku Kamishibai pt. „Kotka Psotka” oraz "Złotowłosa i trzy misie". Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody bohaterów ukrytych w magicznej skrzynce.
Przedstawione bajki idealnie wpasowały się w nazwy grup, które odwiedziła bibliotekarka - To "Kotki" i "Misie".
Do zobaczenia ponownie
26.02.2024 odbyło się kolejne spotkanie z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Tym razem Bibliotekę Główną odwiedzili uczniowie klasy 6 D ze Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej wraz z wychowawczynią. Głównym tematem spotkania były zagrożenia jakie czyhają na młodych ludzi w internecie. Młodzież zapoznała się z ideą DBI, obejrzała teledysk pt."Przytul hejtera" na podstawie którego odpowiadała na pytania: Czym jest przemoc w internecie?, Jakich zachowań unikać będąc użytkownikiem sieci?, Jakie skutki prawne niesie ze sobą hejt w internecie?, Gdzie i u kogo szukać pomocy w momencie, gdy staniemy się ofiarą cyberprzemocy?. Bibliotekarka przedstawiła młodzieży zasady działania numeru 116 111, czyli telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Następnie wszyscy wzięli udział w ćwiczeniu, podczas którego sprzeciwiali się mowie nienawiści, ćwicząc mowę miłości. Na sercach umieszczonych na plecach, pisali sobie wzajemnie tylko miłe wiadomości. Wiele radości sprawiło młodzieży odczytywanie swoich kartek.

W dniu 23 lutego bibliotekarka z Oddziału dla Dzieci - Biblioteki przy ul. Bożnicznej 21- odwiedziła przedszkolaków z grupy „Skrzaty” w Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej W trakcie spotkania dzieci wysłuchały bajeczki teatrzyku Kamishibai pt. „Kotka Psotka”. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody Kotki –Psotki. Dużo emocji podczas czytania bajeczki - z magicznej skrzyneczki - wywołał fragment, w którym Kotka-Psotka wpadła do mąki i z czarnej, stała się biała. Spotkanie odbyło się ramach akcji „Koszyk z książkami”, każdy przedszkolak miał okazję wybrać sobie i wypożyczyć do domu książeczkę. Podczas wizyty u „Skrzatów” bibliotekarka zaprosiła dzieci do udziału w akcji Mała książka - wielki człowiek i wręczyła kolorowe zakładki z krasnalem. Do zobaczenia ponownie.

W dniu 22 lutego 2024 roku bibliotekarka z Filii nr 2 odwiedziła dzieci z grupy: ”Motylki” i „Wiewiórki” z Przedszkola Publicznego nr 4 w Łęcznej. W ramach akcji „Koszyk z książkami” dzieci samodzielnie wybrały sobie książeczki i wypożyczyły do domu. Na pożegnanie poczęstowały się cukierkami.