Aktualności

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Moniką Gutek 25 września 2023 r. o godz., 16:00. Spotkanie odbędzie się w Filii nr 2 MGBP, przy ul. Obrońców Pokoju 1

 

 

m_plakat_poziomo_gutek_copy_copy_copy.jpg

 

Monika Gutek to autorka książki pt.: „Twarze samotności” mieszkająca wraz z rodziną w naszej okolicy.
Jak sama mówi o sobie pochodzi z rodziny, która zawsze czytała książki, dlatego każdą wolną chwilę spędza na czytaniu i jak się okazuje pisaniu.
Lubi taniec, dobry film i oczywiście książki przy filiżance dobrej kawy.
Podczas spotkania będzie można zakupić książkę.
"Twarze samotności" to przeplatająca się historia dwójki trzydziestolatków: Oli i Sławka, których szczęśliwe i poukładane życie rodzinne nagle się kończy. Każde z nich na swój sposób próbuje sobie poradzić z rozpaczą, tęsknotą a przede wszystkim dojmującą samotnością, wytrwale szukając nowej miłości. Jak potoczą się ich losy i czy pisany im jest happy end? "Tak wielu ludzi żyje w samotności. Może los tak chciał? Zostałeś porzucony, wyjechałaś, dzieci o tobie zapomniały, nie zdążyłeś założyć rodziny, zostałaś oszukana, ktoś odszedł już na zawsze? To smutne, ale to samotność, która zagościła w twoim życiu. Wyjdź z domu, poszukaj bratniej duszy, nie poddawaj się, może ktoś jest jeszcze bardziej samotny niż ty??".

W dniu 7 października 2023 r. odbędzie się IX edycja Nocy Bibliotek pod hasłem „Absurd nie czytać”. Biblioteka przy ul. Bożnicznej 21 zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat do wzięcia udziału w tym wyjątkowym święcie bibliotek i czytelników. Polecamy kreatywne zabawy, zagadki, warsztaty z książką oraz seans filmowy i czytelnicze niespodzianki. ZAPRASZAMY!!! Zapisy i wszelkie dodatkowe informacje na temat Nocy Bibliotek udziela Barbara Wójcik pod nr tel. 81 531 55 40 Ilość miejsc ograniczona!!!

 

Załączniki:
PlikRozmiarOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (OŚWIADCZENIE-WYPEŁNIANE-PRZEZ-RODZICA-noc.docx)OŚWIADCZENIE-WYPEŁNIANE-PRZEZ-RODZICA-noc.docx14 kB2023-09-21 15:34
Pobierz plik (REGULAMIN-NOCY-W-BIBLIOTECE.docx)REGULAMIN-NOCY-W-BIBLIOTECE.docx17 kB2023-09-21 15:34

W dniu 21 września 2023 r. Oddział dla Dzieci przy ul. Bożnicznej 21 gościł dzieci z grupy „Muchomorki" z Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej Przedszkolaki poznały magiczne miejsce, w którym „mieszkają książki". Dla zdecydowanej większości dzieci była to pierwsza wizyta wśród tak dużego księgozbioru. Bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę z serii Przygody Fenka pt. „Biblioteka”. Wspólnie z bohaterem książki - Liskiem Fenkiem , dzieci poznały miejsce pełne różnorodnych książek: dużych i małych, cienkich i grubych, nowych i starych. Podczas spotkania przedszkolaki poznały różnice pomiędzy biblioteką a księgarnią i dowiedziały się w jaki sposób należy szanować książki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się książki – zabawki przeznaczone dla najmłodszych. Przy okazji wizyty w bibliotece, dzieci wypożyczyły sobie książki. Tego typu spotkania rozbudzają wyobraźnię oraz umożliwiają bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę do domu.

19 września 2023 r. w Filii nr 3 gościliśmy uczniów z klasy 0 „E” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej. Dzieci wzięły udział w warsztatach literacko-plastycznych „Zaczarowana jesień”. Nasi goście wysłuchali wierszy o jesieni oraz poznali bajkę P. Księżyka pt: „Jeżyk Cyprian i pierwszy dzień jesieni”, z których usłyszeli o pięknie jesiennej przyrody i przygodach małego jeżyka. Dzieci rozpoznawały też jesienne kwiaty, owoce, warzywa i liście drzew. Pani Ewa pokazała dzieciom ciekawe książki o jesieni i nauczyła piosenki: „Jesień jak zaczarowana”, (słowa A. Bomba, muzyka M. Konarski). Następnie mali goście pod kierunkiem prowadzącej wykonali „Jesienne drzewka” z liści i materiałów ekologicznych .Wzięli też twórczy udział w grze „Remik słowny”, podczas której budowali słowa z literek. Wszyscy spisali się na medal i wykonali swoje zadania celująco. „Jesienne drzewka” dziewczynek i chłopców z klasy 0 „E” wyszły niemalże jak prawdziwe. Uczniowie wykazali się też biegłą znajomością literek i samodzielnie ułożyli słowa „Jesień” i inne jesienne słówka. Dziękujemy serdecznie za udział i zapraszamy do czytania książek o jesieni i nie tylko.

                 

Z okazji obchodzonego 15 września Międzynarodowego Dnia Kropki , Biblioteka przy ul. Bożnicznej 21 zaprosiła do głośnego czytania dzieciom panią Paulinę Wronisz z Fabryka Wiedzy
Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności i pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania.
Dzieci z grupy 0 "e" z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej , które przybyły do biblioteki ,wzięły udział w warsztatach językowych pn. "Nauczanie przez czytanie".
Przedszkolaki z uwagą słuchały książki pt. „Shark In The Park”- historii o małym Timothy. Powycinane otwory w ilustracjach książki pobudzały kreatywne myślenie i wyobraźnię dzieci.
Przedszkolaki poznawały nowe słówka w języku angielskim oraz brały aktywny udział w zajęciach.
Dziękujemy Fabryka Wiedzy za bardzo kreatywne zajęcia.
Tego dnia, bez wyjątku, wszystkie ubrania uczestników spotkania wypełnione były kolorowymi kropkami.
Na zakończenie bibliotecznych zajęć ,wychowawczyni grupy - pani Irena Zaniewska, wypożyczyła książkę Petera. H. Reynoldsa pt.: „Kropka” do przeczytania dzieciom w oddziale przedszkolnym.