17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota.

tn kot

 „Wskoczył kot na płot
Kot jest sprawcą wielu psot
Lubi prężyć się na słońcu
Nim go noc przegoni w końcu
Kiedy sen cię zmoży zdrowy
Kot wybiera się na łowy
I wśród głuchej nocnej ciszy kocur czai się na myszy….”

Piosenką pt. „Kot” w wykonaniu Janusza Radka rozpoczęliśmy spotkanie z lekarzem weterynarii Piotrem Biełuszką, który w dniu 17 lutego przybył, wraz z kotem, na spotkanie z dziećmi do biblioteki przy ul. Bożnicznej 21.

Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Światowego Dnia Kota, który obchodzony jest w Polsce od 2006 roku.

Na początku spotkania wszystkich przybyłych do biblioteki przywitała dyrektor Danuta Panas.
W dalszej części uczniowie dwóch klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej, wraz z wychowawczyniami Elżbietą Kopanią i Anną Wójcik, wysłuchali opowiadania o znalezionym kotku autorstwa Melanii Kapelusz pt. ”Ogłoszenie”, które przeczytała bibliotekarka.

Następnie Piotr Biełuszka, który prowadzi Gabinet Weterynaryjny ,,Piowet” w Brzezinach i Łęcznej mówił dzieciom o zasadach zachowania się w przypadku znalezienia bezpańskiego kota i obowiązkach właścicieli kotów oraz odpowiadał na liczne pytania uczestników spotkania.

Inicjatorka spotkania Barbara Wójcik przeczytała dzieciom ciekawostki o kotach. Uczniowie dowiedzieli się m.in., że zadowolony kot trzyma ogon wysoko uniesiony do góry, że wibrysy to kocie wąsy oraz że głaskanie kota łagodzi stres i działa uspokajająco.

Kot – bohater dzisiejszego spotkania – przez cały czas bardzo grzecznie leżał na kolanach bibliotekarki – miłośniczki kotów.

Na zakończenie dzieci obiecały, że będą zachowywały się jak prawdziwi przyjaciele zwierząt. Na pamiątkę spotkania otrzymały od lekarza naklejkę „Przyjaciel zwierząt”– oczywiście z wizerunkiem kotka.

Dzieci w podziękowaniu za ciekawe spotkanie wręczyły lekarzowi własnoręcznie wykonaną laurkę.

W Bibliotece znajdziecie dużo książek o kotach.
Zapraszamy!!!

tn kot1tn kot2tn kot3tn kot4tn kot5 copytn kot6tn kot7tn kot8tn kot10tn kot11tn kot12tn kot13tn kot14tn kot15tn kot16tn kot17tn kot17atn kot18