tn słoneczka3„Choć nie ma zamka ani kluczyka, często otwierasz ją i zamykasz.

W swym wnętrzu wiele tajemnic mieści, wierszyków, bajek i opowieści”

- to książka - odpowiedziały dzieci z grupy ”Słoneczka” Przedszkola nr 1 w Łęcznej, które w dniu 24 lutego 2020 r. odwiedziły Oddział dla Dzieci przy ul. Bożnicznej 21 wraz ze swoją nauczycielką Alicją Puchlerz.

W "zaczarowanym świecie książek" przedszkolaków przywitała bibliotekarka, którą dzieci bardzo dobrze znają, ponieważ wypożycza im książki w przedszkolu. Na początku zajęć Barbara Wójcik przeczytała dzieciom książeczkę z serii „Przygody Fenka” pt. „Biblioteka”. Wspólnie z bohaterem opowiadania - liskiem Fenkiem - dzieci poznały magiczne miejsce, w którym „mieszkają książki". Przedszkolaki dowiedziały się, że bibliotekarz to osobą, która "na półkach książek ma bez liku i dba o książki oraz czytelników". Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość obejrzeć wiele różnorodnych książek. Poznały "prośby książki" oraz wysłuchały wiersza „Tygrys w bibliotece”, z którego dowiedziały się, że „mądrość wzrasta od czytania”. „Słoneczka” bardzo dobrze wiedzą, jak ważne jest czytanie i dlatego wybrały sobie samodzielnie książeczki i wypożyczyły je do domu. Na zakończenie zajęć dzieci wysłuchały piosenki pt. " Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo" w wykonaniu zespołu "Fasolki".

tn słoneczka1tn słoneczk2tn słoneczka5tn słoneczka7tn słoneczka11tn słoneczka15