Link do Youtube:

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i klasykę polskiej literatury, która organizowana jest od 2012 roku pod patronatem pary prezydenckiej.
W dniu 4 września 2021 r. w dawnym Ratuszu /obecnie Urząd Stanu Cywilnego w Łęcznej/ odbyła się X edycja Narodowego Czytania zorganizowana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej, Urzędem Miejskim w Łęcznej oraz Centrum Kultury. Czytanie „Moralności pani Dulskiej” zainaugurował Burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski wraz z dyrektor Biblioteki Danutą Panas. Następnie wystąpiła młodzież z Grupy recytatorsko-teatralnej „Mimo wszystko…” prowadzona przez Małgorzatę Zielińską nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej oraz Marcela Ulewicza – absolwenta szkoły. Oprawę muzyczną przygotował Mirosław Kozera nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.
W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, Narodowe Czytanie zostało zrealizowane w postaci materiału filmowego. Relację z wydarzenia można oglądać na stronie https://youtu.be/gdI_sqscBPg
Biblioteka dziękuję serdecznie za wspaniałą współpracę w przygotowaniu Narodowego Czytania Burmistrzowi Leszkowi Włodarskiemu, Małgorzacie Zielińskiej, Marcelowi Ulewiczowi, Mirosławowi Kozerze, Karolinie Grelik, Mariuszowi Bartniczukowi, a przede wszystkim młodzieży z Grupy recytatorsko-teatralnej „Mimo wszystko…” .
W podziękowaniu dołączamy nadzieję na dalszą owocną i twórczą współpracę.