W dniu 10 maja do Biblioteki przy ul. Bożnicznej 21 przyszły przedszkolaki z grupy „Słoneczka” z Przedszkola Publicznego nr 1.
Spotkanie zostało zorganizowane z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek, który obchodzony jest w dniach 8-15 maja pod hasłem : „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.
Na początku spotkania wszystkich przybyłych do biblioteki przywitała Monika Mazurkiewicz – dyrektor biblioteki.
Następnie bibliotekarka Barbara Wójcik przeczytała przedszkolakom książkę autorstwa Anity Głowińskiej pt. „ Kicia Kocia w bibliotece”.
Podczas spotkania przedszkolaki poznały różnice pomiędzy biblioteką a księgarnią, dowiedziały się w jaki sposób należy szanować książki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się książki – zabawki przeznaczone dla najmłodszych.
Pani Basia zachęciła dzieci do udziału w ogólnopolskim projekcie „Mała książka - wielki człowiek” – przeznaczonym dla przedszkolaków.
Dzisiejsze spotkanie było doskonałą okazją do wręczenia Zuzi ze „Słoneczek” dyplomu i przypinki z logo akcji „Mała książka wielki człowiek”. To nagroda za wypożyczanie książek i zebranie wszystkich naklejek na Karcie Małego Czytelnika.
Przy okazji wizyty w bibliotece każde dziecko wypożyczyło sobie książkę a na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowe zakładki do książek i słodką niespodziankę.