W piękne majowe przedpołudnie do Filii nr 2 przy ul. Obrońców Pokoju 1 zawitały dzieci z grupy „Mądre Sowy” z Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej wraz z Paniami.
Bibliotekarka Krystyna Skoczylas przeczytała książkę Anity Głowińskiej „Kicia Kocia w bibliotece” a następnie opowiedziała dzieciom jakie są zasady działania biblioteki i jak wygląda praca bibliotekarza. Dowiedziały się też jak wyglądała praca bibliotekarza przed komputeryzacją. Miały okazję zobaczyć różnorodne książki przeznaczone dla najmłodszych dzieci, a także dla starszych i dorosłych czytelników. W nawiązaniu do hasła Tygodnia Bibliotek „Biblioteka – świat w jednym miejscu” z zainteresowaniem oglądały książki z różnych dziedzin wiedzy znajdujące się na półkach w dziale dla najmłodszych. W związku z Rokiem Marii Konopnickiej wysłuchały fragmentu wiersza „Podróż na bocianie”.
Na zakończenie miłej wizyty poczęstowały się cukierkami i z obietnicą następnych odwiedzin z uśmiechem na twarzy wyszły z biblioteki.
Czekamy na Was. Do zobaczenia!