Z okazji zbliżających się wakacji Filia nr 3 w dniu 09.06. gościła na lekcji bibliotecznej uczniów z grupy „O” a, ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej z wychowawczyniami Agnieszką Dados i Wiolettą Deneką - nauczyciel współorganizujący. Dzieci wzięły udział w spotkaniu poświęconym bezpieczeństwu podczas wakacji.
Nasi goście wysłuchali głośnego czytania opowiadania pt.: „Bezpiecznie nad wodą” z książki: „Bezpieczne dzieciaki” A. Nożyńskiej – Demianiuk, dzięki której poznali rodzinę Bystrzaków i zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji.
Po uważnym wysłuchaniu opowiadania dzieci chętnie odpowiadały na pytania pani Ewy o zasadach bezpiecznego zachowania.
Prowadząca opowiedziała także uczestnikom o ciekawych lekturach na wakacje i zachęciła je do samodzielnego czytania. Następnie pokazała małym czytelnikom ciekawe książeczki i książki o różnej wielkości, tematyce i kształtach, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Podczas lekcji dzieci nauczyły się: jak można samodzielnie wypożyczać i jak znaleźć książkę w bibliotece. Aby upamiętnić spotkanie: wychowawczyni Klaudia Grymuza - Szewczak przygotowała „Dyplomy pasowania na czytelnika”, które zostały wręczone dzieciom.
Na zakończenie lekcji bibliotecznej każdy uczeń mógł „kliknąć” czytnikiem i wypożyczyć samodzielnie książkę.
Dziękujemy małym czytelnikom za aktywny udział i zapraszamy do ponownych odwiedzin.