23 września 2022 r. podczas trwania Tygodnia Zakazanych Książek, którego tegoroczne hasło przewodnie brzmi: "Książki nas jednoczą. Cenzura nas dzieli", w Bibliotece Głównej przy ul. Bożnicznej 21 gościliśmy uczniów klasy 8 C ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łęcznej wraz z wychowawczynią.

Biblioteka zorganizowała spotkanie o literaturze, która bywała lub nadal bywa zakazywana, wycofywana z obiegu i umieszczana na "czarnych listach".

W trakcie spotkania młodzież zapoznała się z fragmentami „Dziennika Anne Frank”, książki wpisanej na listę UNESCO jako najbardziej wartościowy dokument świata.

Tydzień Zakazanych Książek organizowany zwykle w ostatnim tygodniu września, podkreśla wartość bezpłatnego i otwartego dostępu do informacji. Łączy całą społeczność książki - bibliotekarzy, księgarzy, wydawców, nauczycieli i czytelników.

Przygotowano także ekspozycje zakazanych książek dostępnych do wypożyczania w naszej bibliotece.