Rok 2023 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Mikołaja Kopernika. Oddział dla Dzieci włączył się w obchody tego wydarzenia organizując zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. W dniach 2 oraz 3 marca w Bibliotece gościliśmy przedszkolaków z grup: „Muchomorki” oraz „Jagódki” z Przedszkola nr 1 w Łęcznej wraz z wychowawczyniami.
Podczas bibliotecznych zajęć dzieci wysłuchały głośnego czytania, poznały ciekawostki z życia wybitnego astronoma oraz zaznajomiły się Układem Słonecznym. Przedszkolaki słuchały piosenek oraz oglądały film o Mikołaju Koperniku, dowiedziały się jakie tajemnice skrywa w sobie niebo i czy poza Ziemią są inne planety. Dużym zainteresowaniem cieszyły się książki związane z tematyką zajęć. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości.