W dniu 10.03 w Bibliotece Głównej odbyło się spotkanie z cyklu „Z literaturą na wesoło” dla uczestników Klubu e -Senior. Tematem przewodnim spotkania było niedawno obchodzone Święto Kobiet.
Na początku prowadząca przypomniała genezę obchodów Święta Kobiet, a panie podzieliły się wspomnieniami o tym, jak kiedyś obchodziły i jak obecnie celebrują to święto.
Tradycją spotkań „Z literaturą na wesoło” jest udział seniorów m.in. w rozwiązywaniu krzyżówek, quizów, zagadek literackich, a także zabawa w tzw. burzę mózgów lub inne.
Na piątkowym spotkaniu jednym z takich zadań było odgadnięcie, na podstawie przygotowanych opisów, o jaką słynną kobietę chodzi. Seniorki bez problemów odgadywały i wskazywały znane kobiety żyjące na przestrzeni wieków. Były to mi.in. Joanna d`Arc, Maria Curie – Skłodowska, Pola Negri, Wisława Szymborska i inne. Panie doskonale poradziły sobie też z quizem z wiedzy ogólnej. Dużo śmiechu wywołało rysowanie portretów oraz zabawy, które wymagały refleksu,wyobraźni i spostrzegawczości. Na spotkaniu gościłysmy tezż pana, który również włączał się do współnych zabaw oraz typował z panią dyrektor najciekawsze portrety pań i pomagał w spotkaniu.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w kwietniu.