Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych „Pod Różą” działający w Filii nr 2 z okazji Światowego Dnia Poezji, który obchodzony jest 21 marca zaprosił na spotkanie poetkę Danutę Binkiewicz-Kołodziej.
Danuta Binkiewicz-Kołodziej mieszkanka Łęcznej od 1980 roku. Dziennikarka z wykształcenia , z wyboru nauczyciel i bibliotekarz. Podróże i ogród to jej największe pasje, z których czerpie swoje przemyślenia zamykając je w strofy. Zadebiutowała w 2006 roku (pod pseudonimem) w zbiorowym tomiku „Zapisane w powietrzu”. Jej kolejne wiersze ukazywały się w z w tomikach wydawanych przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki „Plama”. Są to: „Synteza uczuć – poszukiwanie metafor” z 2008 r., „Zamyślenia, zadumania” z 2009 r., „Słońcem na wietrze” z 2012r.
Pierwszymi, indywidualnymi publikacjami są wydane w 2008 r. „Odcienie i barwy” , w 2017 r. „Odbicia oblicza” oraz z 2022 r, „Co było co jest”.
Podczas spotkania Klubowiczki miały okazję wysłuchać opowieści autorki na temat sztuki pisania.
Danuta Binkiewicz-Kołodziej sama czytała wybrane przez siebie utwory, opowiadając o okolicznościach w jakich one powstawały. Dużo miejsca w swoich wierszach poświęca podróżom, które, jak sama mówi, uwielbia oraz kwiatom z własnego ogródka.
Podczas spotkania był czas na pytania i dzielenie się refleksjami z autorką wierszy.
Spotkanie w blasku świec przebiegało w miłej atmosferze.