Pod takim hasłem przebiegało spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem w Filii nr 1 na ul. Górniczej 12. Pisarz wspólnie z Katarzyną Terechowicz napisał wiele książek dla dzieci i dorosłych. Książka pana Wojciecha „Pamiętnik grzecznego psa” zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren oraz była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczono ją na Złotej Liście Fundacji ABCXXI –Cała Polska czyta dzieciom.
Organizacja tego spotkania była możliwa dzięki prężnie działającemu Dyskusyjnemu Klubowi Książki dla dzieci i młodzieży, który ma swoją siedzibę w Filii nr 1. Moderatorem Klubu jest Alicja Sylwestrzak i to dzięki niej i grupie miłośników książek ściśle związanych z placówką Wojciech Cesarz odwiedził Łęczną, aby spotkać się czytelnikami.


Spotkanie zostało sfinansowane przez Instytut Książki w ramach wsparcia promocji kultury, ożywienia i integracji instytucji skupionych wokół biblioteki oraz zachęcenie nowych użytkowników do korzystania z biblioteki.