W dniu 19 kwietnia 2023 r. uczniowie z klasy 3 c ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej z wychowawczynią Anetą Zabłocką odwiedzili Bibliotekę przy ul. Bożnicznej 21. Podczas spotkania dzieci zwiedziły placówkę i poznały poszczególne agendy biblioteki. Dowiedziały się również jak wygląda praca w bibliotece i jakie książki znajdują się na półkach. Bibliotekarka recytowała wiersz J. Huszczy pt.: „Skarga książki", a następnie rozmawiała z dziećmi na temat poszanowania książek i właściwego obchodzenia się z nimi. Uczniowie odgadywali zagadki związane z ulubionymi bohaterami książek a także dowiedzieli się co, oprócz wypożyczania książek, można robić w bibliotece. Jako, że rok 2023 obchodzony jest jako ROK MIKOŁAJA KOPERNIKA, uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących Wielkiego Astronoma. Podczas bibliotecznych zajęć dzieci słuchały głośnego czytania, poznały ciekawostki z życia wybitnego astronoma oraz zaznajomiły się Układem Słonecznym. Uczniowie słuchali piosenek oraz oglądali film o Mikołaju Koperniku. Dużym zainteresowaniem cieszyło się rozwiązywanie krzyżówki oraz zabawa dydaktyczna „prawda czy fałsz”. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pierniki, które tak jak Mikołaj Kopernik, związane są z Toruniem. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym gościom za wizytę i aktywność na zajęciach.