W dniu 15 maja 2023 r. w Oddziale dla Dzieci, przy ul. Bożnicznej 21 gościliśmy przedszkolaków z Przedszkola „Aniołek”. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza –Biblioteka”. Na początku zajęć przedszkolaki wysłuchały książki z serii „Przygody Fenka pt. „Biblioteka”, która wprowadziła w tematykę zajęć. W dalszej części zajęć przedszkolaki poznały pracę bibliotekarza, zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz księgozbiorem przeznaczonym dla ich grupy wiekowej W trakcie warsztatów dzieci miały możliwość zobaczenia wiele różnorodnych książek. Największym zainteresowaniem cieszyły się książki-zabawki. Na zakończenie „Aniołki” wysłuchały wiersza „Tygrys w bibliotece”, z którego dowiedziały się, że „mądrość wzrasta od czytania”. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym gościom za wizytę i aktywność na zajęciach.