24 października 2023 r. w Filii nr 3 gościliśmy uczniów klasy I a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej. Uczestnicy poznawali bibliotekę i wzięli udział w lekcji bibliotecznej poświęconej tematyce jesieni. Wysłuchali fragmentu książki: „Bajki na każdą porę roku” Alberto Melisa oraz wiersza Czesława Janczarskiego: „ Kto w lesie mieszka”. Prowadząca opowiedziała dzieciom o zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią. Dzieci poznały leśny savoir - vivre czyli zasady zachowania w lesie. Następnie nasi goście wysłuchali utworu muzycznego  A. Vivaldiego „Jesień” i rozwiązywali jesienną krzyżówkę. Chętne osoby mogły ułożyć hasła z literek lub stworzyć jesienne drzewko. Na zakończenie prowadząca zaprosiła wszystkich do wypożyczania i czytania książek.