Co mały patriota wiedzieć powinien?- na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi na zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w dniach 6, 8 i 10 listopada 2023 r. w Bibliotece przy ul. Bożnicznej 21.

W zajęciach uczestniczyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej oraz przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej. Podczas spotkań w bibliotece dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jak ważnymi słowami są: niepodległość i patriotyzm. Mali goście z zaciekawieniem oglądali film animowany pt.: „Polak Mały” oraz wspólnie podróżowali po Polsce przy piosence pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Dzieci słuchały wierszy i piosenek patriotycznych a także głośnego czytania fragmentu książki „Basia i wolność”. Uczestnicy zajęć chętnie odgadywali zagadki i odpowiadali na zadawane przez bibliotekarkę pytania dotyczące tematyki zajęć. Ważnym akcentem zajęć edukacyjnych było wspólne śpiewanie hymnu Polski– „Mazurka Dąbrowskiego”.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia pozwolą dzieciom na zawsze zapamiętać, jak bardzo ważnym dniem jest 11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości.