22 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Ziemi. Hasło tegorocznej edycji to „Planeta kontra tworzywa sztuczne”.
Oddział dla Dzieci Biblioteki przy ul. Bożnicznej 21 włączył się w obchody tego święta i wspólnie z dziećmi z grupy Krasnoludki i Muchomorki z Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej uczciliśmy ten dzień. Spotkanie było świetną okazją do zagadek o Ziemi, głośnego czytania fragmentu książki autorstwa Zofii Staneckiej pt. "Basia i śmieci" oraz zaprezentowania bajki pt. "Magiczna gąsienica" z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Nie zabrakło również rozmów na temat plastikowych opakowań, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska oraz pomysłów na wykonanie toreb wielokrotnego użycia.
Przedszkolaki, doskonale wiedziały, w jaki sposób segregować śmieci oraz co to jest recykling. Spotkanie było również świetną okazją do słuchania piosenek tematycznie związanych z ekologią oraz wspólnych tańców.
Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkania były doskonałą okazją, aby zrozumieć , że:
Ziemia to nasza mama
Powinna wyglądać jak dama
Być zawsze czysta i pachnąca
Bukiety kwiatów zbierająca
O naszą planetę dbajmy
Trosk jej nie dodawajmy…
("Dzień Ziemi’’ Dagmara Zosiuk)