Uczniowie klas 0 d i 0 e uczestniczyli w zajęciach dotyczących przygotowań zwierząt do zimy. Dzieci utrwaliły sobie posiadaną wiedzę oraz wzbogaciły ją o ciekawostki w oparciu o prezentację multimedialną „Mieszkańcy lasu”, książkę „Odkrywanie świata. Las” H. Eynard, filmy edukacyjne dla dzieci: „Przygotowania zwierząt do zimy”, „Ola i jesień”, „Dary jesieni” oraz quizy „Jesienne zagadki”. Uczniowie dowiedzieli się np. o tym, że: jeż posiada aż 5000 kolców; wiewiórka czasami zapomina            o swoich kryjówkach z zapasami; szop pracz ma bardzo sprawne przednie łapy, którymi świetnie się posługuje i przeszukuje dno rzek w celu zdobycia pożywienia – raków, żab, skorupiaków; borsuk jest bardzo gościnny i dosyć często dzieli swoją norę z lisem, żbikiem czy tchórzem; lis, dzięki wrodzonemu sprytowi potrafi wyżywić się o każdej porze roku; zaś dzik tarza się w błocie, aby pozbyć się w ten sposób pasożytów i uregulować temperaturę ciała. Na zakończenie zajęć dzieci zaśpiewały piosenki jesienne     i zwiedziły bibliotekę. Dziękujemy za miłe spotkania.