W dniu 19.10.2016 w Filii nr 3 ul. Jaśminowa 4 odbyły się warsztaty pt. „Kubuś Puchatek w Stumilowym Lesie” dla klas II Szkoły Podstawowej nr 4. Dzieci przyszły do biblioteki z wychowawczyniami Ewą Żelechowską i Marią Okoń. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom treści lektury „Kubuś Puchatek”. Na początku zajęć uczniowie dowiedzieli się o historii powstania książki A. A. Milne. Następnie wspólnie rozwiązywali krzyżówkę. Bardzo podobały im się zagadki dotyczące Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Charakterystyka każdego z bohaterów pozwoliła dzieciom zrozumieć problematykę utworu. „Kubuś Puchatek” to opowieść o wielkiej przyjaźni między mieszkańcami Stumilowego Lasu. Dzieci odkryły jakimi cechami powinien odznaczać się oddany i prawdziwy przyjaciel: dobry, grzeczny, mądry, radosny, pomocny. Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem było doskonałą okazją, aby zachęcić dzieci do czytania i odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami.

img 1928 mimg 1932 mimg 1937 mimg 1912 mimg 1922 mimg 1927 m