W dniu 16.02.2017 r. w Bibliotece Głównej odbyło się „Walentynkowe spotkanie z książką” z cyklu „Z książką na każdy temat”. Uczestnikami spotkania były seniorki z Klubu e-Senior. Na początku prowadząca Joanna Wronisz omówiła historię i zwyczaje Walentynek. Coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego budzi wiele kontrowersji i emocji. Dla jednych jest to okazja do obdarowywania się walentynkowym wierszykiem lub kwiatem dla innych jest przejawem amerykanizacji i komercji.
Takie święto może być też bodźcem do spotkania się i porozmawiania o książkach, w których występuje motyw miłosny. Seniorki chętnie wymieniały ulubione książki, m.in. powieści Marii Rodziewiczówny, Heleny Mniszkównej, a także podzieliły się opowieściami o swoich pierwszych miłościach. Było dużo śmiechu, pytań i wspomnień.
Jedna z seniorek trafnie zauważyła, że to uczucie ma różne oblicza. Objawia się w miłości do Boga, bliźniego, do dziecka, do rodziny itp.
W dalszej części panie czytały fragmenty książek: „ Ważne jak katechizm : księdza Twardowskiego myśli o życzeniach Pana Jezusa” i ks. Tischnera „Miłość nas rozumie”, dotyczące miłości do Boga i bliźniego. Była też więc chwila refleksji i zadumy nad tymi wartościami w życiu, które stanowią sens bycia człowiekiem.
Na koniec spotkania Stefania Misiewicz przeczytała dwa wiersze o Walentynkowym święcie, a potem wspólnie seniorki układały z rozsypanki wyrazów wierszyki o miłości.
„Walentynkowe spotkanie z książką” to była jedna z wielu propozycji biblioteki dla seniorów z Klubu e- Senior. Już w najbliższym czasie spotkamy się ponownie, aby wspólnie w atmosferze książek, uczyć się, poznawać i miło spędzać czas.

dsc 0105 mdsc 0106 mdsc 0107 mdsc 0108 m