W dniu 21.02.2017 r. omawiane były książki o miłości. Na początku spotkania przedstawiona została krótka historia Walentynek i zwyczajów związanych z tym świętem. Następnie rozpoczęła się dyskusja na temat przeczytanych książek.
Dużo emocji wzbudziła książka Nicholas Sparks „Spójrz na mnie”. Niektóre panie zainteresował w tej książce wątek sensacyjny, dla innych była to książka o miłości, powiązaniach rodzinnych. Jedna z klubowiczek stwierdziła, że nie doczytała książki do końca, gdyż była zbyt monotonna. Ogólnie jednak powieść się podobała, bo była ciekawa i łatwa w czytaniu.
Kolejnymi omawianymi książkami były „Zaplątana miłość” i „Marzenia szyte na miarę” Karoliny Wilczyńskiej. Są to pełne ciepła opowieści o miłości, szczęściu i poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi. Panie zgodnie stwierdziły, że obie książki dobrze się czytało.
Następnie zaprezentowany został cykl Agnieszki Krawczyk „Czary codzienności”, na który składają się powieści „Siostry”, „Przyjaciele i rywale”. Trzecia część „Słoneczna przystań” ukaże się niebawem.
Cykl ten, to chwytająca za serce historia, kapitalna literatura napisana przez kobietę, o kobietach i dla kobiet. Książki posiadają ciekawą fabułę, zawierają dużo magii, pięknych opisów, zachwytu podgórską miejscowością.
Wspomniany był też cykl „Saga o ludziach lodu” oraz powieści z klasyki Marii Rodziewiczównej, Heleny Mniszkównej, a także książki Henryka Sienkiewicza i Władysława Reymonta.
W omawianych książkach ukazane zostały różne rodzaje miłości. Miłość pomiędzy kobietą i mężczyzną, miłość siostrzana, miłość do rodziców i dzieci oraz inne.
Na kolejne spotkanie zapraszamy 21.03.2017 r. Omawiać będziemy książki o mężczyznach.

dsc 0116 mdsc 0117 mdsc 0118 mdsc 0119 m