„...zdrowie; ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, Kto cię stracił.” /”Pan Tadeusz” Adam Mickiewicz/.


W dniu 02.03.2017 r. w Bibliotece Głównej odbyło się trzecie spotkanie z cyklu „Szlachetne zdrowie” dla seniorek z klubu e –Senior. Na spotkanie zaproszeni zostali Ewa Grzesiak i Tomasz Filipczuk technicy masażyści współpracujący z Przychodnią Specjalistyczne Gabinety Lekarskie , ul. Górnicza 3. Głównym tematem spotkania było omówienie różnych technik profesjonalnego masażu. Masażyści sporo uwagi poświęcili temu, jak korzystny wpływ na organizm człowieka ma masaż. Jakie są ewentualne przeciwskazania do wykonywania masażu oraz jakie warunki zdrowotne trzeba spełniać, aby móc skorzystać z masaży leczniczych. Masażyści podkreślali zgodnie, że dla dobrego samopoczucia i zdrowia ważny jest ruch, ćwiczenia w wodzie i sport uprawiany systematycznie i stosownie do wieku.
Na spotkaniu seniorki zadawały pytania, korzystały z porad indywidulanych , zapoznały się z najnowocześniejszymi technikami uśmierzania bólu i masażu.
Na zakończenie każda seniorka dostała ulotkę m.in. z informacją o profesjonalnych masażach , przyrządach do masażu stóp, strefach odruchowych stóp i aparatach do masażu stóp.
Spotkanie przygotowała starszy kustosz Joanna Wronisz.

dsc 0133 mdsc 0129 mdsc 0134 mdsc 0139 mdsc 0140 mdsc 0142 mdsc 0143 mdsc 0125 mdsc 0131 m