logo tydzien z internetem m

W dniu 03. kwietnia w Bibliotece Głównej odbyło się coroczne spotkanie dla seniorów z Klubu e-Senior w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. W tym roku spotkanie odbywało się pod hasłem „e-Pasjonaci”.
„e-Pasjonaci” to spotkanie dla różnych grup wiekowych, przede wszystkim dla osób dorosłych korzystających lub planujących rozpoczęcie korzystania z Internetu. W szczególności dla tych, których mogłyby zachęcić do tego przydatne i praktyczne materiały znajdujące się w sieci.


W spotkaniu wziął udział Dawid Furmanek, bloger, który prowadzi blog i warsztaty kulinarne http://www.m-eat-ing.pl  . Zaproszony gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział seniorom jak założyć bloga, na którym można dzielić się swoimi pasjami, zdobywać nowych znajomych, a nawet czy blogerzy mogą zarabiać. W prezentacji multimedialnej, którą przedstawił, nie zabrakło wskazówek, jakich błędów nie popełniać przy zakładaniu bloga, jak w ciekawy sposób tworzyć bloga, aby jak najwięcej osób odwiedzało naszą stronę. W trakcie spotkania seniorzy zadawali pytania, na które Pan Dawid odpowiadał w sposób bardzo wyczerpujący. Zachęcił również seniorów do tego, żeby jako grupa spróbowali założyć bloga, na którym pochwalą się swoimi umiejętnościami i zainteresowaniami.
Na zakończenie spotkania Dawid Furmanek otrzymał upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Łęcznej.


Tydzień z Internetem (Get Online Week) to coroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. W dotychczasowych sześciu edycjach kampanii w Polsce uczestniczyło już 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób.

dsc 0336 mdsc 0339 mdsc 0343 mdsc 0347 mdsc 0349 mdsc 0348 mdsc 0351 mdsc 0353 mdsc 0354 m