tydzien bibkiotek mTydzień Bibliotek – XIV edycja: Biblioteka. Oczywiście!

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Nasza biblioteka po raz kolejny włącza się w obchody Tygodnia Bibliotek i proponuje:

Biblioteka Główna, ul. Bożniczna 21
9 maja – Spotkanie autorskie dla dzieci ze Zbigniewem Dmitrocą.
10 maja – Lektorzy Centrum Helen Doron będą czytać dzieciom po angielsku bajkę pt. „Four fairies want to go for a ride”.

11 maja –„W bibliotece na wesoło” spotkanie z dziećmi ze Świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

12 maja –„Skrzaty” i „Jagódki” z Przedszkola nr 1 w Łęcznej z pierwszą wizytą w Bibliotece.

15 maja – Spotkania z dr Markiem Sikorskim

- dla dzieci pt. „Na tropach smoka wawelskiego”

- dla dorosłych pt. „W kręgu historii Krzyża Świętego”.

Filia nr 1, ul. Górnicza 12
10 maja – „Co słonko widziało” – warsztaty czytelniczo – plastyczne.

Filia nr 2, ul. Obrońców Pokoju 1
11-12 maja - Zajęcia z terapii czytelniczej "Tupcio Chrupcio", "Wilczek Leon Odwaga i uważność" dla dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3.

Filia nr 3, ul. Jaśminowa 4
„Miejsca historyczne. Legendy związane z Osiedlem Bobrowniki– warsztaty „550 –lecie Łęcznej” dla klas 0-III Szkoły Podstawowej nr 4.

Filia nr 4 w Zakrzowie
9-11 maja – „Bajka, Baśń, Bajeczka” – wystawa książek, prace plastyczne z dziećmi.