W dniach 11-12 maja 2017 r. w Filii nr 2 odbyły się zajęcia z terapii czytelniczej dla dzieci z Przedszkola nr 3. Naszą bibliotekę odwiedziły grupy „Mądre Sowy”,” Króliczki” oraz „Tygryski”. Tematem zajęć było przybliżenie dzieciom wartości, jakimi powinny kierować się w życiu. Pani Ela przeczytała dzieciom dwie książeczki „Wilczek Leon: odwaga i uważność” oraz „Tupcio Chrupcio. Noc pełna niespodzianek”. Po wysłuchaniu tekstu rozmawialiśmy na temat przeczytanego opowiadania, czyli o naszych emocjach. Przedszkolaki dowiedziały się z opowiadań, że każdy z nas czasami się boi. To normalne uczucie, ale dzięki własnej uważności i odwadze można przestać się bać. Podczas spotkania dzieci zobaczyły, gdzie znajdują się specjalnie dla nich przeznaczone regały z książkami i z wielkim zainteresowaniem przeglądały kolorowe książeczki. Miały również okazję zapoznać się z pracą bibliotekarza, z zasadami wypożyczania książek. Każde dziecko spróbowało wypożyczyć komputerowo wybraną przez siebie bajeczkę, skanując kod kreskowy czytnikiem. Spotkanie przebiegło w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

3 m4 m5 m1 m10 m9 m6 m7 m copy2 m