sowa m

W dniu 19 maja 2017 r. przedszkolaki z grupy „Krasnoludki”, wraz z wychowawczynią Małgorzatą Wawryszuk, z Przedszkola nr 1 przyszły z wizytą do Biblioteki przy ul. Bożnicznej 21.
„Witam cię kartek szelestem, tytułem na pierwszej stronie, witam!”. Bo po to przecież jestem, Żebyś mnie ujął w dłonie I czytał!

Tym fragmentem wiersza E. Szymańskiego pt. „Książka”, przywitała gości bibliotekarka Barbara Wójcik.
Na początku spotkania przedszkolaki wysłuchały książeczki pt. ,,Kicia Kocia w bibliotece”, którą przeczytała im pani Basia. Następnie dzieci poznały co to jest karta biblioteczna oraz zobaczyły jak przy użyciu czytnika wypożycza się książki. Kilkoro z nich samodzielnie udostępniło sobie książkę skanując kod kreskowy czytnikiem.
Przedszkolaki dowiedziały się co ciekawego, oprócz wypożyczania książek, można robić w bibliotece. Pani Basia przeczytała wiersz ”Tygrys w bibliotece” oraz „Skarga książki” jak również rozmawiała z dziećmi na temat poszanowania książek.
Na zakończenie dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały książki. To było pełne wrażeń spotkanie.

dsc 0312 mdsc 0313 mdsc 0316 m