Dnia 31.05.2017 w Filii nr 3 Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej przy ul Jaśminowej 4 otwarta została wystawa pokonkursowa VIII Edycji Konkursu Plastycznego Propagującego Profilaktykę Uzależnień od Narkotyków pt. „Świat byłby lepszy bez narkotyków".

Konkurs skierowany był do uczniów klas VI szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu łęczyńskiego.

Organizatorami konkursu byli: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta Filia nr 3, Stowarzyszenie MONAR - Poradnia Profilaktyczno-Konsultacyjna w Łęcznej.

Na konkurs wpłynęło 85 prac uczniów szkół powiatu łęczyńskiego. Oceniając prace jury kierowało się zgodnością tematyczną z hasłem i regulaminem konkursu oraz oryginalnością i pomysłowością w przedstawieniu tematu konkursu.

Komisja konkursowa w składzie: Maria Majka Zuzańska – artysta plastyk , CK Łęczna – Przewodnicząca jury Małgorzata Ostasz – Szeliga - plastyk Weronika Rudzińska – kierownik Poradni Profilaktyczno – Konsultacyjnej w Łęcznej Stowarzyszenie MONAR Jadwiga Ćwirko – kierownik Filii nr 3 MGBP

Po dokładnej analizie prac jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii Gimnazja:

I miejsce: Magdalena Baka CK Łęczna I miejsce: Karolina Stadnik Gimnazjum nr 2 Łęczna

II miejsce: Alicja Sawicka Gimnazjum Cyców

Oliwia Dąbrowska Sz. Podstawowa Cyców

Oliwia Jung Sz. Podstawowa Cyców

Gratulujemy!

Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki.
Serdecznie zapraszamy.

Miłą niespodzianką była obecność piłkarek ekstraligi kobiet GKS „Górnik” Łęczna: Nataszy Górnickiej, Eweliny Kamczyk, Weroniki Zawistowskiej, Patrycji Rogalskiej i Dżesiki Jaszek. Piłkarki. Natasza Górnicka nawiązując do tematu konkursu, mówiła o tym jak ważna w życiu każdego człowieka jest pasja.

Serdeczne podziękowania dla Urzędu Miejskiego w Łęcznej, Starostwa Powiatowego w Łęcznej, GKS ”Górnik” Łęczna oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej za pomoc w realizacji konkursu.