imag1649 m copyW dniu 05.06.2017r. w Filii nr 2 odbyło się głośne czytanie książek, w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Celem akcji jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych od najmłodszych lat, zwrócenie uwagi na konieczność czytania, aby obudzić zamiłowanie do sięgania po książki.
Z tej okazji do naszej biblioteki przybyła grupa dzieci z Przedszkola Nr 3 z panią Iloną Wójcik. Na początku spotkania dzieci zapoznały się z biblioteką, dowiedziały się co trzeba zrobić by stać się jej czytelnikiem, a następnie z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały książek z serii Kicia Kocia Anity Głowińskiej pt.” Kicia Kocia w bibliotece,” Kicia Kocia na rowerze”, oraz Kicia Kocia w kąpieli”. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania związane z przeczytanym tekstem i miały możliwość swobodnego wypowiedzenia się.
Spotkanie upłynęło w miłej, wesołej atmosferze.