dsc 0805 m15 września 2017 r. w Bibliotece Głównej odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Na spotkanie przybyli seniorzy z Klubu e-Senior.
Na wstępie Danuta Panas dyrektor biblioteki po przywitaniu gości odczytała list nadesłany z Kancelarii Prezydenta RP zachęcający do zorganizowania akcji Narodowe Czytanie. Następnie Joanna Wronisz przekazała obecnym przesłanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy mówiące m.in. o tym, że nasza wielka literatura stanowi integralną część narodowej kultury.
Wybrane fragmenty „Wesela” przeczytali uczniowie Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej. Młodzi wykonawcy czytali pięknie i z wielkim zaangażowaniem. Publiczność brawami nagrodziła ich występ przygotowany pod opieką polonistki, Joanny Kowalczyk. Następnie młodzież wspólnie z seniorami zasiadła do stołów, aby podzielić się wrażeniami z przeczytanej lektury. Czytanie „Wesela” było okazją do kolejnego spotkania seniorów z Klubu – Senior z młodzieżą z Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.
Narodowemu Czytaniu towarzyszyła wystawa „Czytajmy „Wesele”.

dsc 0733 mdsc 0738 mdsc 0741 mdsc 0743 mdsc 0746 mdsc 0750 mdsc 0756 mdsc 0768 mdsc 0769 mdsc 0777 mdsc 0786 mdsc 0798 m