min mis copy25 listopada to dzień, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci z Przedszkola nr 1 hucznie świętowały urodziny misia wspólnie z bibliotekarką Barbarą Wójcik, z Oddziału dla Dzieci Biblioteki przy ul. Bożnicznej 21.

W dniu 24 listopada wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

Uroczystość z tej okazji przygotowała grupa „Jagódki”. Podczas uroczystości dzieci śpiewały piosenki, były misiowe konkursy, zagadki i wspólne tańce.
Wśród zaproszonych gości była pani Basia z biblioteki, która przybliżyła dzieciom historię pluszowego misia.
Biblioteka, po raz kolejny, włączyła się w obchody Światowego dnia Pluszowego Misia i zorganizowała konkurs plastyczny pn. „Oto Miś, który urodziny obchodzi dziś” dla przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Łęcznej.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pluszowego misia. Wybór techniki zależał od pomysłowości uczestników.

Nagrody i wyróżnienia przyznane w konkursie:

W kategorii 3-latków

1 miejsce Kacper Wróblewski
2 miejsce Liliana Łusiak

3 miejsce Zuzanna Białecka
Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymuje Iga Medyńska

W kategorii 4 latków

1 miejsce Patryk Filipowski
2 miejsce Szymon Gzik
3 miejsce Adam Kędzierawski

W kategorii 5 latków

1 miejsce ex aequo Anna Krzyżanowska oraz Mateusz Krzyżanowski

2 miejsce ex aequo Wojciech Latała oraz Filip Kozak

3 miejsce
Julia Romańska

Julia Kot
Dzieci otrzymały nagrody w postaci książek ufundowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej oraz maskotek ufundowanych przez Bank Spółdzielczy w Łęcznej.
Dla najmłodszych gości przygotowana została jeszcze jedna niespodzianka ufundowana przez Radę Rodziców Przedszkola nr 1. Niespodzianką tą był tort, po wniesieniu którego wszyscy odśpiewali "Sto lat" misiom.
Na zakończenie uroczystości przedszkolaki zostały poczęstowane słodkościami oraz pozowały do wspólnych zdjęć.

min dsc 0470min dsc 0476min dsc 0484min dsc 0494min dsc 0500min dsc 0513min dsc 0529min dsc 0539min dsc 0546