sowa.png

„Witam cię kartek szelestem,
Tytułem na pierwszej stronie,
witam!
Bo po to przecież jestem,
Żebyś mnie ujął w dłonie
I czytał!”

Tym fragmentem wiersza Edwarda Szymańskiego pt. „Książka”, bibliotekarka przywitała przybyłych do Biblioteki, w dniu 21 lutego, przedszkolaków z grupy „Promyczki” z Przedszkola Niepublicznego „Aniołek”.

Skąd się biorą książki w bibliotece, jak należy o nie dbać?

Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas warsztatów pt. „Bliskie spotkanie z biblioteką” zorganizowanych w Oddziale dla Dzieci przy ul. Bożnicznej 21.
Podczas spotkania przedszkolaki poznawały zawody związane z powstawaniem książki oraz dowiedziały się, jak wygląda droga książki od pisarza do czytelnika.
Bibliotekarka wprowadziła dzieci w tematykę poszanowania książek recytując wiersz J. Huszczy pt.: „Skarga książki ".
„Promyczki” odgadywały zagadki, dowiedziały się o „prośbach książki” oraz poznały pracę związaną z obkładaniem książek.
Podczas warsztatów zwróciliśmy również uwagę na przypadające w tym dniu Święto Języka Ojczystego.
Przedszkolaki „ćwiczyły buzię”, powtarzając trudne wyrazy pochodzące z książki „Wierszyki łamiące języki” Małgorzaty Strzałkowskiej, które przeczytała im bibliotekarka.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe informatory o bibliotece oraz kolorowankę.

min dsc 0903min dsc 0904min dsc 0909min dsc 0912min dsc 0917min dsc 0918min dsc 0920min dsc 0922min dsc 0927min dsc 0934min dsc 0936min dsc 0938