kot

17 lutego obchodzony jest jako Światowy Dzień Kota.

Oddział dla Dzieci, po raz kolejny, włączył się w obchody tego święta i wspólnie z przedszkolakami z Przedszkola „Aniołek”, grupą „Bławatków” z Przedszkola nr 2 oraz dziećmi uczęszczającymi do Świetlicy przy Parafii p.w. Św. Marii Magdaleny w Łęcznej uczciliśmy ten dzień.

19 lutego 2018 r. bibliotekarka – w stroju kota – udała się do Przedszkola „ Aniołek” na spotkanie tematycznie związane z kotami.
W tym dniu „Aniołki” upodobniły się do czworonożnych przyjaciół poprzez czarne stroje i maski kota.
Na początku bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie E. Lechowicz "Skąd się wzięły koty?". Potem opowiedziała o kocich zwyczajach i nastrojach. Były również zagadki i ciekawostki o kotach. jak również wspólne pozowanie do zdjęć.

Kolejnym punktem obchodów Dnia Kota były zajęcia zorganizowane dla dzieci uczęszczających do Świetlicy przy Parafii p.w. Św. Marii Magdaleny w Łęcznej, które przybyły na zajęcia do Oddziału dla Dzieci.

Na początku spotkania Barbara Wójcik zadała zagadkę :
„Choć nikt go nie uczył , bardzo ładnie mruczy. Pośród nocnej ciszy poluje na myszy” ?
- Kot – odpowiedziały chórem dzieci
Następnie dzieci rozwiązały krzyżówkę, której hasło brzmiało: Święto Kota.
Podczas spotkania uczestnicy zajęć dowiedzieli się ciekawostek o kotach oraz brali udział w zabawie pn. „Z jakiej bajki uciekłem?”. Był czas na zabawę w „szukanie myszki” oraz zajęcia plastyczne. .
Nie zabrakło również książek o tych przemiłych zwierzętach, które wyeksponowane zostały na wystawce.

20 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie z „Bławatkami” w Przedszkolu nr 2.

Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały książeczki „Marysia i psotny kotek”, którą przeczytała im bibliotekarka. Następnie dzieci poznały zwyczaje kotów oraz miały okazję
opowiadać o swoich pupilach.
Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały kolorowankę z kotem – bohaterem spotkania.

1 copy23457

1112 copy13141617