Pod takim hasłem przebiegało spotkanie w Filii nr 1 zorganizowane w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Nawiązując do hasła jakie w tym roku przyświeca tym obchodom „(Do)wolność czytania”, a także obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, dzieci wysłuchały wiersza Święto Niepodległości zawartego w książce Barbary Stankiewicz-Gawrysiak „Moje Święta”. Potem samodzielnie wybrały do głośnego czytania książeczkę Tydzień krecika i wspólnie ją przeczytały. W kolejnej części spotkania wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali historii Zmyślacza. Jest to książeczka z serii Poczytajki Pomagajki. Dzieciom bardzo się spodobała historia chłopca, który trafił z domowego zacisza do grupy szkolnej i zmyślał nieprawdopodobne historie. Na pozór niepotrzebny dar zmyślania bardzo się przydał całej grupie, gdy trzeba było wymyślić scenariusz szkolnego przedstawienia. I w tym momencie to, co wydawało się wadą, okazało się bardzo przydatne.

W drugiej części spotkania dzieci wybierały sobie ulubioną bajkę i tworzyły do niej własną ilustrację. Z prac wykonanych podczas tych zajęć została stworzona wystawa w bibliotece.

W spotkaniu, które odbyło się 10 maja, wzięło udział 24 dzieci z kl. „0 a” Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

1 copy copy2 copy3 copy copy4 copy copy5 copy6 copy copy7 copy