W dniu 10 maja w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z Przedszkola Publicznego nr 4. Na zajęciach pt. „ Jak Skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” uczestniczyły dzieci z grupy Sowy i Misie.
W czasie głośnego czytania bibliotekarka Ewa Grzesiak zapoznała dzieci z książką pt. : „Jak Skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”. Bohater książki Skrzat Jagódka przybliżył dzieciom niezwykłą krainę biblioteki. Mówił skąd biorą się książki w bibliotece, jak wygląda książka, kim jest autor i tytuł książki, co to jest dowód osobisty książki. Dzieci mogły dowiedzieć się także „ kiedy książki czytają sowy, wiewiórki a kiedy skrzaty.” Mogły dowiedzieć się także kiedy jest najlepsza pora na czytanie książek.
Bibliotekarki opowiedziały dzieciom jaka jest droga książki z księgarni na półkę biblioteczną, pokazały powiększony kod kreskowy znajdujący się w książce oraz wyjaśniły do czego służy. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda obkładanie książek, dowiedziały się, co to jest sygnatura, jak ułożone są książki w bibliotece i jak je odnaleźć na półce oraz uczyły się samodzielnego wkładania książki w odpowiednie miejsce na regale. Następnie poznawały bohaterów ulubionych bajek. Każdy przedszkolak mógł podejść do biurka pani bibliotekarki by zobaczyć jak wypożycza się książkę.

min imag3299min imag3305min imag3308min imag3310