Dnia 2018-05-29 w Filii nr 3 Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej przy ul Jaśminowej 4 odbyło się rozstrzygnięcie IX Edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego Propagującego Profilaktykę Uzależnień od Narkotyków pt. „Bliżej siebie" oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Konkurs skierowany był do uczniów klas VI szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu łęczyńskiego. Organizatorami konkursu byli: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta Filia nr 3, Stowarzyszenie MONAR - Poradnia Profilaktyczno-Konsultacyjna w Łęcznej.
Na konkurs wpłynęło 80 prac uczniów szkół powiatu łęczyńskiego. Oceniając prace jury kierowało się zgodnością tematyczną z hasłem i regulaminem konkursu oraz oryginalnością i pomysłowością w przedstawieniu tematu konkursu.
Po dokładnej analizie prac jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
Miejsce I Marcel Ulewicz Szkoła Podstawowa nr 2
Martyna Jaworska Gimnazjum Cyców
Kamila Bąk Gimnazjum nr 2 Łęczna
Gratulujemy!
Nagrody wręczał zastępca burmistrza Leszek Włodarski.
Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki.
Serdecznie zapraszamy.

Miłą niespodzianką była obecność piłkarek ekstraligi kobiet GKS „Górnik” mistrzyń Polski: Emilii Zdunek i Alicji Dyguś. Emilia Zdunek nawiązując do tematu konkursu mówiła o tym, jak ważna w życiu każdego młodego człowieka jest pasja oraz nauka.

Serdeczne podziękowania dla Urzędu Miejskiego w Łęcznej, Starostwa Powiatowego w Łęcznej, GKS ”Górnik” Łęczna ,Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej, Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA za pomoc w realizacji konkursu.

min dsc 0649min dsc 0658min dsc 0666min dsc 0673min dsc 0681min dsc 0684min dsc 0690min dsc 0697min dsc 0699min dsc 0725min dsc 0732min dsc 0779min dsc 0603min dsc 0614min dsc 0616