min_noc bibliotek.jpg

Oddział dla Dzieci przy ul. Bożnicznej 21, po raz pierwszy włączył się w obchody ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”.
"Noc Bibliotek" to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.
W akcji Noc Bibliotek 2018 wzięły udział 1874 biblioteki!
Hasło tegorocznej akcji "RzeczpospoCzyta" nawiązywało do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
W dniu 8 czerwca w Oddziale dla Dzieci było gwarno i wesoło, wszystko za sprawą imprezy pn. „W Brzechwolandii”, która została zorganizowana z okazji Nocy Bibliotek 2018.
Na początku spotkania dyrektor Danuta Panas powitała wszystkich uczestników „Nocy w Bibliotece” życząc im dobrej zabawy.
Motywem przewodnim imprezy były postaci z twórczości Jana Brzechwy, który jest uważany za „poetę dziecięcej radości”.
Faktycznie, radości tego wieczoru nie brakowało, było dużo zabawy i śmiechu.
Uczestnicy wspólnie rozwiązywali krzyżówkę z hasłem „Brzechwolandia” oraz rywalizowali między sobą w turnieju czytelniczym „Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?”.
Dzieci miały okazję sprawdzić swój refleks, uczestnicząc w zabawie Bingo z postaciami z utworów Brzechwy oraz sprawność, skacząc po macie z kolorowymi stopami.
Był też czas na zabawy ruchowo-muzyczne jak również zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy mieli za zadanie pokolorować „matematyczną kaczkę-dziwaczkę”.
Na zakończenie imprezy wszyscy otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy, które wręczyła dyrektor biblioteki.
Cieszymy się, że dzieci uwielbiają takie nowe inicjatywy i bardzo chętnie biorą w nich udział.
Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.