min mała książeczka

DRODZY RODZICE
DZIECI URODZONYCH W 2015 ROKU!!!

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – wielki człowiek” skierowanego do dzieci w wieku 3 lat i ich rodziców.
Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Każdy trzylatek, który odwiedzi bibliotekę otrzyma Wyprawkę Czytelniczą a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla …” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W pakiecie znajduje się także broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”.
Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Przy okazji dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Zapraszamy do naszych placówek:

• Biblioteka Główna – ul. Bożniczna 21 (Stare Miasto)
• Filia nr 1 – ul. Górnicza 12
• Filia nr 2 – ul. Obrońców Pokoju 1
• Filia nr 3 – ul. Jaśminowa 4
• Filia nr 4 – Zakrzów

Miło nam poinformować, że już pierwszy 3-latek przyłączył się do akcji- jest nim Filip Pikul, który razem z mamą odwiedził bibliotekę.

CZEKAMY NA WAS W BIBLIOTECE!!!

słonce

min img 20180918 113446740min dsc 0118min img 20180919 111119738min img 20180919 111313877