Dnia 20 września Bibliotekę Główną odwiedziła klasa 4 e ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej z nauczycielką Barbarą Szurek. Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej pt. „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” zainicjowanej przez Barbarę Marię Morawiec – redaktor naczelną Lustra Biblioteki. Zajęcia związane z akcją oparte były na książce Cezarego Harasimowicza pt. „ Mirabelka” . W naszej bibliotece warsztaty nosiły tytuł „ Lekcja historii z Mirabelką”. Nawiązując do 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości bibliotekarka Teresa Kozłowska wprowadziła w tematykę książki. Następnie został wyświetlony film, w którym autor książki opowiada historię głównej bohaterki omawianej lektury – Mirabelki. Prezentuje prawdziwe miejsca gdzie rozgrywa się akcja książki. W dalszej części lekcji prowadząca przeczytała wybrane fragmenty lektury, na podstawie których odbył się quiz. Dzieci w większości poprawnie odpowiadały na pytania, więc w nagrodę dostały puzzle przedstawiające okładkę książki. Następnym zadaniem było dokończenie drzewa pamięci Mirabelki. Dzieci zawieszały na drzewku mirabelki nietypowe liście w postaci wyciętych z papieru dłoni, na których każdy uczestnik napisał ważne słowo dla Polski. Na zakończenie warsztatów na wszystkich czekał słodki poczęstunek – kanapki z dżemem z mirabelek.

min dsc 0124min dsc 0128min dsc 0127min dsc 0130min dsc 0143min dsc 0146min dsc 0151min dsc 0153min dsc 0159min dsc 0163min dsc 0165min dsc 0170min dsc 0172min dsc 0178min dsc 0187