Dnia 28-09-2018 w Filii nr 3 odbyły się zajęcia z elementów biblioterapii dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęcznej pt. „ Jesienna melancholia”.

„Spróbuj pokochać jesień

z niesamowitymi urokami

Spójrz ile piękna niesie

obdarzając Cię nowymi dniami…”

Tadeusz Karasiewicz
Melancholia to zasmucenie związane z tęsknotą za wspomnieniami . Po słonecznym, często pełnym życiowej energii lecie nadchodzi znacznie mniej „energetyczna” jesień. To czas , w którym otaczający nas świat wycisza i udaje się na spoczynek. Długie jesienne wieczory i mgliste poranki to momenty, kiedy szczególnie często wracamy do poezji Leśmiana, Tuwima i Poświatowskiej itp.
Podczas zajęć, w oparciu o poezję o tematyce jesiennej, staraliśmy się znaleźć sporo dobrych stron jesieni. Rozmawialiśmy o kolorach jesieni, produktach, zwierzętach. Słuchaliśmy piosenek pt. Kasztany, Wspomnienie, Jesienne róże.
W podsumowaniu zajęć wszyscy uczestnicy zgodzili się z tytułem wiersza Tadeusza Wywrockiego pt. „Jak nie kochać jesieni…”

tekst:  Jadwiga Ćwirko

na stronę copy copy copyna stronę 2