min dsc 0806W dniu 06.11.2018 r. w Bibliotece Głównej odbyło się spotkanie z cyklu „Z książką na każdy temat”. Zaprezentowana została literatura popularnonaukowa dotycząca mi.in uprawy i zastosowaniu aloesu m.in. „Wielka księga ziół”, „Leksykon leczniczy”, „Naturalna apteka”. Dzięki literaturze seniorzy dowiedzieli się, że Aloes Vera ze względu na korzystne właściwości nazywany jest „cudem pustyni”. Rośnie w krajach o bardzo gorącym klimacie. Ta niepozorna roślina, przypominająca swym wyglądem kaktus, posiada duże właściwości korzystnie wpływające na organizm człowieka.
Dużo istotnych informacji o tej roślinie przekazała zaproszona na spotkanie Elżbieta Rogala liderka Firmy LR. Pani Elżbieta w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o właściwościach kosmetycznych, zdrowotnych i pielęgnacyjnych Aloe Vera. Firma LR wytwarza z tej rośliny wysokiej jakości produkty pielęgnacyjne i suplementy diety, np. kremy, żele, mleczka, a nawet pastę do zębów.
Liderka Firmy LR gorąco zachęcała seniorów do wypróbowania tych produktów w codziennej pielęgnacji ciała i szerszego zapoznania się z korzystnymi właściwościami liści aloesu. Zaprezentowała foldery i ulotki z informacjami o Aloesie Vera. Seniorzy mogli też wypróbować krem i spray aby przekonać się o właściwościach aloesu.
Na zakończenie Elżbieta Rogala otrzymała upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Łęcznej.

min dsc 0809min dsc 0810min dsc 0811min dsc 0813min dsc 0822min dsc zmienione