min_plakat biblioteka 2019.jpgOd dnia 02 stycznia2019 roku w Filii nr 2 przy ul. Obrońców Pokoju 1
można oglądać wystawę malarstwa Pawła Brodzisza „KWIATY”

Paweł Brodzisz
Urodzony w 1975 r. Mieszka i tworzy w Łęcznej. W 2005 r. ukończył studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, specjalizacja malarstwo. Najchętniej maluje w technice olejnej, pierwsze prace wykonał w 1994 r. Obok malarstwa interesuje się grafiką, fotografią, plakatem oraz historią Łęcznej. Wystawiał w kraju i za granicą (13 wystaw indywidualnych i udział w około 60 wystawach zbiorowych). Członek Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej. Współredaktor wydawnictw związanych z Łęczną: „Łęcznianie”, „Łęczna, czas zastygły w fotografii”, „Łęczna miasto wielkich jarmarków w fotografii Wiktora Ziółkowskiego”, „2. Eskadra wywiadowcza (1918-1921)”, „Pamięć miejsc”, oraz rocznika „Merkuriusz Łęczyński” (od 2011 roku). Od siedmiu lat jest jurorem w Turnieju Wiedzy o Łęcznej.
Pracuje w Centrum Kultury w Łęcznej. Prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jego wychowankowie są laureatami konkursów plastycznych o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i wojewódzkim. Otrzymali ponad 300 nagród i wyróżnień w konkursach za prace wykonane pod jego kierunkiem.
Jest laureatem nagrody Jesień Plastyczna Hrubieszów 2005, nagrody Kulturalnej Województwa Lubelskiego (2013) oraz Łęczyńskiego Odyńca Kultury (2015).

Wystawa „KWIATY” jest kontynuacją cyklów obrazów o tej tematyce prezentowanych na wystawach indywidualnych w 2009 i 2017 r.
Wystawę można oglądać w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej
Filia nr 2 ul. Obrońców Pokoju 1, 21-010 Łęczna
od poniedziałku do piątku od 8.00 -18.00 do 31 marca 2019 r.