Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.
Zapraszamy dzieci urodzone w 2016 roku do odwiedzenia jednej z naszych placówek i odebrania prezentu - Wyprawki Czytelniczej, w której znajduje się książka oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” - to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.
Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Czekamy na Was w naszych placówkach:

Biblioteka Główna – ul. Bożniczna 21
• Filia nr 1 – ul. Górnicza 12