W dniu 27.02.2019 r. w Bibliotece Głównej odbyło się spotkanie z cyklu „Z książką na każdy temat”. Do biblioteki zaproszeni zostali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęcznej. Tematem spotkania były książki dotyczące historii Łęcznej i zabytków. Prowadząca Joanna Wronisz opowiedziała m.in. o Dużej i Małej Synagodze, Kościele parafialnym, mansjonarii, dzwonnicy, a także o dawnych budynkach, miejscach, które można już tylko zobaczyć na fotografii. Goście przeglądali albumy, informatory i książki zawierające fotografie dawnej i obecnej Łęcznej. Zadawali pytania, opowiadali o miejscach, które znają lub rozpoznają na fotografiach. W dyskusji wykorzystano m.in. publikacje: „Łęczna miasto wielkich jarmarków w fotografii Wiktora Ziółkowskiego”, „Przewodnik po łęczyńskich zabytkach”, „Łęcznianie czas zastygły w fotografii”, „Łęczna – informator”, „Ziemia łęczyńska”.
Było to bardzo miłe i ciekawe spotkanie. Cieszymy się, że mogliśmy gościć w naszej bibliotece uczestników ŚDS z Łęcznej. Zapraszamy ponownie.

min dsc 0232min dsc 0238min dsc 0241min dsc 0244min dsc 0242min dsc 0245