Filia nr 2 ul.  przygotowała wystawę malarstwa Urszuli i Henryki Bydlińskich pt.: „Inspiracje…”

Ekspozycję można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 -18.00 - tej do 31 sierpnia 2019 roku.

Zapraszamy.

tn obraz 1tn obraz2

Urszula Bydlińska

Urodzona w Siedliszczu w latach 70-tych XX wieku. Absolwentka UMCS w Lublinie, kierunek: historia. Zajmuje się malarstwem olejnym, samouk, podejmuje próbę wskrzeszenia starych dworków, cerkwi, przenosi na płótno pejzaże, uwiecznia zaobserwowaną scenerię, tworzy także kopie prac znanych autorów, zwłaszcza Art Deco i twórczość Tamary Łempickiej. Podejmuje tematykę nie tylko cielesną, żywą, ale także duchową, w głównej mierze sakralną, niematerialną. Mieszka i pracuje w gm. Siedliszcze. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórczego Prowincja w Siedliszczu oraz Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i sztuki PLAMA. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w latach 2013 -2019 m.in.

Ludowe Madonny, Galeria Nova, CHBP im. M. P. Orsetti, Chełm

Madonny, GOK i Gminna Biblioteka Publiczna – Wikariat, Kurów

Madonny, Targi Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów Lubsacro – Lublin

Ludowe Madonny, Galeria Art Brut, Lublin