„Każdy ma swoje miejsce ulubione w dzieciństwie. To jest ojczyzna duszy”.
/Stefan Żeromski/

Dnia 29-04-2019r. w Filii nr 3 przy ul. Jaśminowej odbyły się kolejne zajęcia z elementów biblioterapii dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęcznej. Tematem spotkania było poznanie mało znanych pięknych zakątków naszego miasta. Miejsca, w którym mieszkamy i mamy je na co dzień, często nie dostrzegamy i nie widzimy jego piękna.
Na zajęciach uczestnicy poznali historię mało znanych miejsc położonych blisko osiedla Bobrowniki. Mówiliśmy o jednym z najpiękniejszych zakątków Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego – części Łęcznej Błota, w którego skład wchodzi Grobla Turecka oraz sadzawki : Bezdenna i Leśna . Uczestnicy poznali teksty związane z tym terenem pt. „Legenda o Bezdennej Sadzawce” i „Bajka o Bezdennej Sadzawce” autorstwa Marii Kieres-Kramek.

tn dscn3765tn dscn3767tn dscn3768