pies_copy.png

(…) Przy tej dużej to nie zginę" myśli piesek.
Duża wzięła mnie do domu, dała jeść.
I wykąpie mnie ta duża i uczesze.
Z taką dużą to na świecie dobrze jest.

„A ja mam psa, a ja mam psa,
Przyniosłam go z podwórza.
A ja mam psa, małego psa,
Dla niego jestem duża”

Piosenką „A ja mam psa” autorstwa Wandy Chotomskiej rozpoczęliśmy spotkanie z lekarzem weterynarii Piotrem Biełuszką, który w dniu 28 maja spotkał się z dziećmi w Bibliotece przy ul. Bożnicznej 21.
Na początku spotkania wszystkich przybyłych do Biblioteki przywitała dyrektor Danuta Panas.
Następnie Piotr Biełuszka, który prowadzi Gabinet Weterynaryjny ,,Piowet” w Brzezinach i Łęcznej opowiadał dzieciom o swojej pracy, pokazywał stetoskop oraz odznakę identyfikacyjną Inspekcji Weterynaryjnej.
W dalszej części uczniowie dwóch klas pierwszych, którzy przybyli na spotkanie z wychowawczyniami Elżbietą Kopania i Anną Wójcik mieli okazję wysłuchać fragmentów książki Wandy Chotomskiej „Pięciopsiaczki”, które przeczytał weterynarz. Podczas spotkania lekarz mówił dzieciom o konieczności przestrzegania higieny po każdej zabawie z pupilem oraz obowiązkach właścicieli zwierząt. Była też okazja do rozmowy na temat cech prawdziwego przyjaciela.
Bibliotekarka zadała dzieciom zagadkę „jest biały, czarny albo w łaty, puszysty, gładki lub kudłaty, na swego pana cierpliwie czeka a mówią o nim: „przyjaciel człowieka” . To oczywiście pies – gromkim chórem odpowiedzieli uczniowie.
Na zakończenie dzieci obiecały, że będą zachowywały się jak prawdziwi przyjaciele zwierząt i na pamiątkę spotkania otrzymały od lekarza naklejkę „Przyjaciel zwierząt”– oczywiście z wizerunkiem pieska.

W Bibliotece znajdziecie dużo książek o psach.
Zapraszamy!!!

tn dsc 0715tn dsc 0716tn dsc 0723tn dsc 0726tn dsc 0727tn dsc 0733tn dsc 0736tn dsc 0748tn dsc 0751