tn dsc 1000Dnia 06-06-2019 r. w Filii nr 3 rozstrzygnięta została X Edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego Propagującego Profilaktykę Uzależnień od Narkotyków pt. „Uzależnienia niszczą plany i marzenia".
Organizatorami konkursu była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta Filia nr 3 oraz Stowarzyszenie MONAR – Poradnia Profilaktyczno-Konsultacyjna w Łęcznej.
Swoją obecnością zaszczycili nas Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Matczuk, Przewodniczący komisji Kultury, Sportu, Turystyki i Spraw Młodzieży Grzegorz Pelica oraz Renata Okoń radna Rady Miejskiej. Miłą niespodzianką była obecność przedstawicieli z Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin Sekcja w Łęcznej, sensei Grzegorza Sawczuka, Beaty Chruścińskiej oraz brązowych medalistów Mistrzostw Europy w karate 2019 Mikołaja Króla w kumite i Aleksandra Gałki w konkurencji kata. Nawiązując do tematu konkursu pani Beata mówiła, że w życiu każdego młodego człowieka bardzo ważna jest nauka oraz pasja. Sport jest najlepszą alternatywą dla używek. Mówiła o sukcesach sekcji. Zapraszała do czynnego uprawiania sportu wszystkich bez względu na wiek.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu łęczyńskiego.
Na konkurs wpłynęło 45 prac uczniów szkół powiatu łęczyńskiego. Oceniając prace jury kierowało się zgodnością tematyczną z hasłem i regulaminem konkursu oraz oryginalnością i pomysłowością w przedstawieniu tematu konkursu.
Po dokładnej analizie prac jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria klasa VI – VII
Miejsce I : Matylda Wójcik CK Łęczna
Miejsce II : Alicja Ciechomska SP nr 4 Łęczna
Miejsce III : Natalia Król SP nr 2 Łęczna
Miejsce III : Szymon Marciocha PL Op-Wych Kijany
Wyróżnienia :
Julia Kłębukowska CK Łęczna, Martyna Patyra SP nr 4 Łęczna, Sara Steć SP nr 4 Łęczna Karolina Wiśniewska CK Łęczna, Aleksandra Zgierska CK Łęczna, Błażej Gański SP nr 4 Łęczna, Oliwia Pelica CK Łęczna, Małgorzata Lech SP nr 4 Łęczna.
Kategoria klasa VIII, Gimnazjum i Szkoły ponadgimnazjalne
Miejsce I : Emilia Siła – Nowicka MOW Podgłębokie
Miejsce II : Olga Wiśniewska CK Łęczna
Miejsce III : Sandra Reszotnik MOW Podgłębokie
Miejsce III : Aleksandra Kosowska Gimnazjum Zofiówka
Wyróżnienia: Weronika Łukasiak Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Kijany, Natalia Michalak Gimnazjum Zofiówka, Alicja Kosowska Gimnazjum Zofiówka, Amelia Surma MOW Podgłębokie, Krystyna Koper MOW Podgłębokie, Natalia Wójcik MOW Podgłębokie.
Gratuluje
Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyło otwarcie wystawy pokonkursowej, którą można oglądać w godzinach pracy biblioteki.
Serdecznie zapraszamy.
Podziękowania dla Urzędu Miejskiego w Łęcznej, Starostwa Powiatowego w Łęcznej, Lubelskiego Klubu Karate Sekcja w Łęcznej za pomoc w realizacji konkursu.

tn dsc 0943tn dsc 0939tn dsc 0945