tn_sporto.jpg

Już policzki ma nadęte,
Już jej lśnią pięciokąciki,
Już obmyśla różne triki,
Już szczęśliwa rusza w pole,
Już zdobywa gol za golem.
Piłka - primabalerina,
Lecz ważniejsza jest drużyna."

"Wesołe wierszyki. Sport"
Krystyna Pawliszak

W dniach 1 – 9 czerwca 2019 obchodzony jest XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem : „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.
Święto to organizowane jest co roku, w ramach trwającej od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W czasie trwania Tygodnia Czytania Dzieciom biblioteki organizują imprezy czytelnicze, bajkowe parady i festyny, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.
Biblioteka przy ul. Bożnicznej 21 włączyła się w obchody XVIII OTCD i zorganizowała spotkania dla dzieci ze sportowcami z Górniczego Klubu Sportowego Górnik Łęczna.
5 czerwca
W tym dniu gościliśmy na spotkaniu Grzegorza Bronowickiego oraz Sergiusza Prusaka.
Na początku dyrektor Danuta Panas przywitała wszystkich przybyłych na spotkanie oraz opowiedziała dzieciom o korzyściach płynących z czytania oraz uprawiania sportu.W spotkaniu uczestniczyły dzieci z 2 oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Sergiusz Prusak, który obecnie jest trenerem bramkarzy, przeczytał dzieciom bajkę „Franklin gra w piłkę nożną”, a następnie piłkarze tłumaczyli jak ważna jest gra zespołowa, wzajemne wspieranie się oraz nauka.
Zawodnicy opowiadali o swojej przygodzie z piłką, zachęcali do uprawiania sportu i odpowiadali na licznie zadawane pytania.

6 czerwca
W tym dniu gościliśmy w Bibliotece przy ul. Bożnicznej 21 piłkarki Górniczego Klubu Sportowego Górnik Łęczna.
Spotkanie rozpoczęliśmy "Piosenką o sporcie", która wprowadziła w nastrój spotkania
W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grupy "Archanioły" z Przedszkola "Aniołek" oraz z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.
Przedszkolaki miały okazję obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną o działalności "drużyny mistrzyń", a następnie wysłuchać książki "Franklin gra w piłkę nożną”, którą przeczytały piłkarki.
Przedszkolaki podziękowały za spotkanie i obiecały kibicować piłkarkom na najbliższym meczu z Medykiem Konin.
Piłkarki wręczyły dzieciom balony z logo GKS Górnik Łęczna oraz słodką niespodziankę.

Spotkania były prawdziwą gratką dla małych miłośników piłki nożnej.

tn dsc 0827tn dsc 0828tn dsc 0848

tn dsc 0856tn dsc 0867

tn dsc 0878

tn dsc 0879tn dsc 0882